Mesire Yerleri

Beştepeler

Beştepeler

Kayseri kent merkezinin  tarihi dokusunun yanında kente nefes aldıran yeşil alanları da fazladır. Bunlardan biri olan Beştepeler Parkı, yüksek konumuyla güzel bir Kayseri manzarasını ayaklar altına seriyor. Uzun ağaçları, tertemiz havası, yürüyüş parkurları, piknik alanları ile ziyaretçilerin vazgeçilmez uğrak yeridir.
Detayları İncele
Pastırmacılar Parkı

Pastırmacılar Parkı

Kayseri Boğaz Köprü girişinde faaliyete geçen Pastırmacılar Parkı, Kayseri’ye dışardan gelen ve geçiş güzergahı olarak kullanan yolcular için 24 saat hizmet veriyor.
Detayları İncele
Kıranardı Kent Ormanı

Kıranardı Kent Ormanı

Kayseri’nin sıcak yaz günlerinde, gece ve gündüz doyumsuz Erciyes ve şehir manzarası sunan Kıranardı Kent Ormanı hisarcık istikametinde olup hem Erciyes’i hem de Hisarcık’ı fotoğraflayabilmek ve Kayseri’nin uzak plan görüntüsünü de görmek mümkündür.
Detayları İncele
Ali Dağı Piknik Alanı

Ali Dağı Piknik Alanı

Talas ve Kayseri’yi kuşbakışı görebilecek bir piknik ve mesire alanıdır. Cumhuriyet Meydanı yakınında bulunan Mimar Sinan Parkı, Arkeoloji müzesi yanındaki Gültepe Parkı, Fuar Kültür Parkı ve İnönü Parkı Kayseri’yi sarıp sarmalayan yeşil alanlar arasındadır.
Detayları İncele
Fuar Kültür Park

Fuar Kültür Park

Fuar alanındaki 150 bin m² alana sahip mesire yeri 19 mayıs 2001 tarihinde tamamlanarak Kayserililer'in hizmetine sunuldu. İçerisinde ziyaretçilerin hayranlıkla seyrettiği dev estetik şelale, 100 adet barbekülü kamelya, 300 araçlık otopark, 2 çocuk oyun alanı ve 2 basketbol sahasının yer aldığı Fuar Kültür Park, günlük ortalama 50 bin kişi tarafından kullanılıyor.
Detayları İncele
×