Kayseri'de et & steak nerede yenir?

Kayseri'de et & steak nerede yenir?

KAYSERİ’DE ET & STEAK NEREDE YENİR?

Kayseri’de etin saf halini olabildiğince korumaya alıp mühürleyen steakhouse şefleri, Kayseri’de lezzetli akşam yemeği isteyenleri ve Kayseri’ye gelen kişileri en unutulmaz şekilde ağırlıyor. Yüksek ısıdaki ızgaranın üzerine atılan etin üst tabakası, hızlı ateşten dolayı sert bir tabakaya dönüşüyor ve etin sulu bölümü buharlaşarak kendini pişiriyor.

İşte Kayseri’de size lezzet şöleni yaşatacak  4 steakhouse mekanı:

HACI STEAK HAUSE

Kayseri’de son zamanlarda oldukça popüler hale gelen ve oldukça geniş menüsüyle akıllarda yer edinen şık bir mekan Hacı Steak House. Akşam yemeği için menüsü zengin bir yer arıyorsanız kesinlikle Hacı’ya gitmelisiniz. Menünün çoğu lezzetinde istiridye mantarını hissedeceksiniz. Kereviz çorbasından New York Roll ‘e,  Şato’sundan füme çedarına, kuzu kafesinden anasonlu rezeneli sosisine ve  hellimli sucuğuna kadar bir çok seçenek mevcut. Etleri dinlendirirken Dryage Himlaya Tuzu kullanarak etin içerisindeki kan ve toksini buharlaştırmada oldukça ustalar. Eşsiz sunumlar, mayalı ekmekleri de cabası. Ayrıca Kayseri merkezde ve Erciyes Kayak Merkezi’nde HACI SOKAKTA olarak sosisli, kokoreç, steak hamburger  vb. sokak lezzetlerinin olduğu küçük şubeleri de  var.

Adres: Bahçelievler, No:, Mevlana Cd. No:21, 38280 Talas/Kayseri

Rezervasyon için: 0 352 333 87 77

KEMAL KOÇAK ET LOKANTASI

Kayseri’nin birinci sınıf restoran ihtiyacını karşılamak için açılan Kayserideki steak  olayını ilk başlatan yer diyebiliriz. Her damağa hitap edebilecek dört farklı mutfağa sahip: Döner- İskender , Steakhouse, Gaziantep Mutfağı ve Kayseri mutfağı.

Steakhouse olarak lokumdan antrkotta, dana pirzoladan kuzu kafese, steak speciale kadar her şeyi tadabilirsiniz. Kemal Koçak denilince akla ilk lokum geldiğini de söylemeden edemeyiz. Steakhouse dışında kebap çeşitliliği de dikkatinizi çekecektir. Burger ve köfteciyseniz  bir çok çeşit mevcut.  Beyaz et yemek isterseniz  piliç şiş ,pirzola karışık ve külbasto olarak tercih edebilirsiniz. Kayseri mutfağından her lezzeti tatmak isterseniz Kayseri tabağı menüsünü tercih edebilirsiniz.

Adres: Nurihas Mahallesi, Erciyes Bulvarı No:38 Melikgazi/Kayseri

Rezervasyon için: 0 352 352 03 03

KASAPA

Kayseri Talas yolu üzerinde ulaşımı kolay, park sorunu olmayan çatısında kocaman boğa heykeli olan ferah bir mekan Kasapa. Kayseri’deki diğer  et restoranlarından farklı olarak kapısından içeri girdiğinizde sol tarafta şarküteri reyonu dikkatinizi çekecektir. Şarküteri reyonundan yemek istediğiniz eti seçiyorsunuz ve istediğiniz şekilde pişirilerek önünüze geliyor. Bonfile lokum, kasap şiş, dana tütünlük, küşleme , kuzu kaburga ve daha bir çok et menüsü mevcut. Onun dışında ızgaraları ve kebap çeşitleri de bulunuyor.

Adres: Kredi Yurtlar Kurumu Kız Yurdu Yani Talas Kayseri

Rezervasyon için: 444 6 504

TAŞ MEKAN

Kayseri’yi kuş bakışı izlerken Hisarcık’ın temiz havasını soluyacağınız et menüsü olarak oldukça geniş yelpazeye sahip bir mekan arıyorsanız doğru yerdesiniz. Külbastı, pirzola, kuzu kaburga et menüleri herkes tarafından tam not alıyor. Onun dışında meze sunumları, sarımsak közlemesi, dondurmalı irmik helvası da öne çıkan lezzetlerinden.

Kayseri’de bulunduğunuz zaman havalar sıcaksa kesinlikle Taş Mekan’a gidin.

Adres: HİSARCIK ERCİYES MAH.ERCİYES BULV.NO:700 Hisarcik, 38220 Melikgazi

Rezervasyon için: 0 352 341 21 12

×