Kayseri'de ATV Safari Turu

Kayseri'de ATV Safari Turu

KAYSERİ’DE ATV SAFARİ

Kendini doğa sporlarına adayan doğa severlerin son yıllarda adrenalin tutkusu haline gelen ATV Safari, özellikle eğlenceli, macera dolu bir gün geçirmek isteyenlerin ilk tercihleri arasında yerini almış durumda. Her türlü doğa şartlarına uygun dört tekerlekli motorlar ile bazen çamurlu, bazen sulu vadilerde Kayseri’nin doğasını keşfedecek, özel olarak belirlenen alanlarda yapılan adrenalin ve heyecan dolu bir deneyim yaşatan bu sporla birlikte anılarınıza bir yenisini daha ekleyeceksiniz.

Kayseri’de Nerede Nasıl ATV Turu Yapılır?

Eğlenceli ve macera dolu bir gün geçirmek istiyorsanız Kayseri Erciyes Dağı’nda ATV Safarileri sizleri bekliyor olacak. Erciyes Kayak Merkezi’nde bulunan Mirada Del Lago Hotel ve Erciyes Hill Hotel başta olmak üzere diğer otellerin etkinlikleri arasında yer alıyor. Gruplar halinde ya da kendi arkadaş grubunuzla birlikte rehber eşliğinde safariye çıkabiliyorsunuz. Oteller dışında Kayseri’de Erciyes Dağı’nda ATV Safari yapan özel firmalar mevcut. Kışın ise ATV kar motorları ile karın tadını çıkarabiliyorsunuz.

Dört tekerli motor olarak tabir edilen ATV’ye binmek için araç kullanmayı bilmenize ve ehliyetli olmanıza da gerek yok. Hatta ilk defa bir araç kullanıyorsanız quad parkurlarında alacağınız kısa eğitimden sonra hemen safariye çıkabiliyorsunuz.

Kayseri ATV Turu Fiyatları

Kayseri Erciyes Dağı’nda yapılan ATV safari turunu konakladığınız otelden gerçekleştirecekseniz otelin etkinliği kapsamına girdiği için ücretsiz olarak faydalanabiliyorsunuz. Tur firmaları tarafından ATV Safariye katılacaksanız sezonlara göre değişiklik göstermekle birlikte 150tl’den başlıyor. Kar motorunun saatlik ücreti ise 600tl.  Eğer grup halinde katılıyorsanız fiyatlar değişiklik gösterebiliyor.

ATV TURLARI HAKKINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Kullanım açısından kolay gibi görünse de güvenliğiniz için almanız gereken önlemler var. Safariye çıkmadan önce aşağıda sıraladığımız önlemlere mutlaka göz gezdirin diyoruz.

·         Öncelikle kask takmak zorundasınız. Çene kısmınızı kaplayan kasklar sizi tam olarak koruyacaktır. Bu nedenle yarım kask kesinlikle takmamalısınız. Hava şartları ve mevsime göre takmanız gereken diğer malzemeler veriliyor.

·         ATV kullanma yaşı 17 yaşı ve üzeri için uygun görülmekle birlikte 17 yaşın altındaki macera tutkunları sürücü koltuğunun arkasındaki koltukta yolcu olarak katılabilirler.  Quard parkurunda sorun yaşamamışsa istisnai durumlarda sürücü koltuğuna geçebilirler 12 yaşın altındaki çocuklar ise sadece yolcu koltuğunda safariye katılabilirler.

·         ATV kullanımında ATV’nin durdurulması ve frenin doğru kullanılması gerekiyor. Genellikle araç kullanan sürücüler araçları ayak yardımıyla durdurmaya alışkın oldukları için el ile fren ayarını tutturamayabilirler. Bu da savrulmaya yol açabilir. Bu nedenle hız sınırı ve ani dönüşlere dikkat edilmelidir.

KAYSERİ ATV REZERVASYON VE BİLGİ İÇİN

Tel: 0537 322 02 02

 Whatsapp :0 537 322 02 02

×