Kayseri Yamaç Paraşütü Paragliding

Kayseri Yamaç Paraşütü Paragliding

KAYSERİ’DE YAMAÇ PARAŞÜTÜ PARAGLIDING

Kayseri’de yamaç paraşütü yapmak ve bilgi almak için aşağıdaki numaralardan bilgi alabilirsiniz:

TEL: 0 507 900 15 17

TEL: 0 554 873 57 02

Kayseri’ye kuş bakışı bakmak ve Erciyes Dağı ile gökyüzünde göz göze gelmek için uçmaya hazır mısınız? Rüzgarın melodisine eşlik etmek ve adrenalini maksimum yaşamak için Ali Dağı 1600 metreden kendinizi boşluğa bırakmanız yeterli.

Kayseri’ de yamaç paraşütü fiyatları 200tl’den başlıyor. Bu fiyatın içerisinde Ali Dağı zirveye çıkış, uçuş, fotoğraf ve videolar bulunuyor. Fotoğraf ve videolar için size link gönderiliyor ve linkten ulaşabiliyorsunuz.

 

KAYSERİ’DE YAMAÇ PARAŞÜTÜ PARAGLIDING  HAKKINDA BİLGİLER

·         Kayseri’de yamaç paraşütünün adresi Talas İlçesi’ndeki Ali Dağı. Yamaç paraşütü hizmeti veren birkaç firma var. Kayseri’ye gittiğinizde internet üzerinden iletişime geçerek önceden rezervasyon yaptırabiliyorsunuz. Gitmeyi planladığınız tarihlerde paraşütle atlayabilmeniz için hava koşullarının elverişli olması gerekiyor. Dolayısıyla rezervasyon yaptırdığınız günün olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal olmasını göz önünde bulundurmalısınız.

 

·         Gökyüzünde keyifle süzülmeniz için herhangi bir eğitiminizin olmasına gerek yok. Uçuş öncesi profesyonel lisanslı eğitmenler size gerekli talimatları, uçuş esnasında olası ihtimalleri anlatıyor ve uçuş anında size eşlik ediyor. Hatta gökyüzünde selfie, video bile çekiyor sizin için.

 

·         50 kilonun altındaysanız kilo oranınızı dengeleyecek eğitmenlerle uçuyorsunuz. Eğitmenler kilo dengesini sağlıyor. Ancak uçuşa hazırlanırken dikkatli olmalısınız. Ani bir rüzgar sizi uçurabilir. 70 kilo ve üstüyseniz dert etmeyin. 110 kilonun üstündeyseniz sizin için riskli olabilir.

 

·         Hava ne kadar sıcak olursa olsun yükseldikçe ısı düşeceği için ve paraşütün kayışları kollarınıza zarar vereceği için uzun kollu kıyafetler tercih etmelisiniz.

 

KAYSERİ PARAGLİDİNG TANDEM UÇUŞU NEDİR?

Profesyonel bir pilot ve yolcu ile yapılan ikili uçuşa tandem denir.  Uçuşa tandem pilotunuzla hazırlanıyorsunuz.  Sizinle pilotu bağlayan teraziye rüzgar doluyor ve pilotunuzla birlikte kontrollü adımlarınızı atıyorsunuz ve işte gökyüzündesiniz. Siz Kayseri’yi kuş bakışı seyrederken fotoğraf ve video kaydınız tandem pilotunuz tarafından yapılıyor.

 

 KAYSERİ YAMAÇ PARAŞÜTÜ UÇUŞ SÜRESİ VE MERAK EDİLENLER

Kayseri Ali Dağı’ yamacında uçuşlar 10-35 dakika sürüyor. Uçuşlar 08.00’da başlıyor 19.00’da son buluyor.Daha önce rezervasyon yaptırdığınız saatte Kayseri Yamaç Paraşütü iniş pistinden servislerle Ali Dağı’nın zirvesine çıkıyorsunuz. 5 dakikalık eğitimin ardından uçuşa hazırlanıyorsunuz.

Kaynak : https://bit.ly/3cGg1pf

×