Kayseri yağlaması nerede yenir?

Kayseri yağlaması nerede yenir?

Kayseri Yağlaması

Kayseri Mutfağı, hamur işi ve eti birleştirerek yeni lezzetler ortaya çıkarmakta oldukça hünerli. Yağlama da bu muhteşem lezzetlerden biri. Çoğu kişi lahmacunun üst üste dizilip dilimlenmiş hali olarak tanımlıyor. Ancak yağlama lahmacundan daha fazlası…

İnce şebitler özel kıyma karışımıyla buluşur üst üste yağlanır ve dilimlenir. Yağlamanın yanında ise onsuz asla yenilmemesi gereken sarımsaklı yoğurt bulunur. Yağlama Kayseri’de kime sorarsanız sorun el ile yenilir. Ucundan tutarsınız rulo şekline getirirsiniz, sarımsaklı yoğurda batırır ve bir ısırık alırsınız. Sonrası mı tabi ki parmaklarınızı yiyeceksiniz.

Kayseri yöresine ait bu eşsiz lezzeti eve götürme gibi bir şansınız bulunmadığı için bolca yiyerek keyfini çıkarın.

KAYSERİ’DE YAĞLAMA NEREDE YENİR?

Kayseri’de mantı gibi yağlama denince de akla gelen ilk mekanlar Kaşık-la,  Elmacıoğlu İskender,  Çemen’s Gurme ve Konak Restoran. Bu 4 alternatif dışında ev yemekleriyle ünlü bir yer daha var:

 Saray Çiftliği Ev Yemeğim

Kendinizi Kayseri’de yaşayan herhangi bir evde gibi hissetmek istiyorsanız bu yer size göre. Et ve hamur ağırlıklı mutfağa sahip Kayseri’de Saray Çiftliği aslında bu olaya farklı bir ses getirmek için kurulmuş. Zeytinyağlı sebze çeşitleriyle bu işe başlamışlar. Ancak zamanla zeytinyağlıların yanına mantı, yağlama, yağ mantısı gibi yöresel lezzetleri eklemişler.  Çerkez kökenli oldukları için menülerinde çerkez yemeklerine de yer vermişler. Ev yapımı yağlama yemek için alternatif seçenekler arasında yerini alacak sıcak bir mekan.  Pazar günleri kapalı olduğunu da belirtelim.

Rezervasyon için: 0 352 222 33 85

Alamet-i Farika

Kayseri’nin tarihi dokusunu ve zengin mutfağının birleştiği nadide mekanlardan birisi. 180 yıllık bir binayı restore ederek hizmete açılmıştır.  Loş ışıklar, romantik perdeler, eski pencereler eşliğinde Kayseri Mutfağı’ndan lezzetler tatmak ayrı bir keyif.  Ayrıca en iyi yöresel mutfak olarak 3 kez ödüle layık görülmüş bir mekan. Lezzeti ödülle taçlanmış mekanda yağlama yemeden gitmek olmaz. Yağlamanın yanında tadabileceğiniz zengin menüsü sizi sabırsızlandıracak.

Rezervasyon için: 0 352 232 10 80

×