Kayseri serpme kahvaltı mekanları

Kayseri serpme kahvaltı mekanları

KAYSERİDE SERPME KAHVALTI MEKANLARI

 

HACI STEAK HAUSE

Kayseri et restoranlarında ilk sırada yer alan Hacı Steak Hause, kahvaltısıyla da gönülleri fethediyor. Füme et, kuymak ,yörük sıkması, portakal balı ,manda kaymağı, tahin pekmez, yaban inciri reçeli gibi lezzetleriyle diğer serpme kahvaltılarından ayrılıyor ve ‘Kayseri’de serpme kahvaltı nerede yapılır?’ sorusunun cevabını veriyor. Sınırsız çay ve sınırsız taze meyve suyu, istediğiniz kadar kahve çeşidi yine sınırsız olarak veriliyor.

Adres: Bahçelievler, No:, Mevlana Cd. No:21, 38280 Talas/Kayseri

Rezervasyon için: 0 352 333 87 77

GUBATE KAHVALTI EVİ

Kayseri’nin Talas İlçesi’nde bulunan Gubate Kahvaltı Evi ,serpme kahvaltısıyla ünlü. Yöresel Çerkez kahvaltısını, yayla kahvaltısı, klasik Kayseri lezzetlerinin olduğu Kayseri kahvaltısını deneyebilirsiniz. Hamur işinde oldukça iyiler.

Adres: Mevlana, Mehmet Akif Ersoy Cd. Güneş Apartmanı, Aydın Çarşı Sitesi, 38280 Talas

Tel: (0352) 290 93 49

 

ÇEMENS MUTFAK

Kayseri mutfağına dair her lezzeti bulabileceğiniz Çemen’s mutfak, serpme kahvaltısıyla da oldukça popüler. Kayseri katmeri, sucuklu pastırma, organik peynir çeşitleri, ev yapımı reçeller ve sınırsız çay ile kahvaltı edilecek seçenekler arasında yerini alıyor.

Adres: Melikgazi, Aşık Veysel Blv. No:22, 38030 Melikgazi/Kayseri

Rezervasyon için: 0 352 333 72 72

 

KAYTUR RESTORANLARI

Kayseri Turizm Eğitim Kültür Ticaret A.Ş. (KAYTUR) VE Kayseri Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile  hayata geçen proje kapsamında Kayseri’nin belirli lokasyonlarında KAYTUR restoran ve kafeleri bulunuyor.

Talas Erguvan Kafe Restoran bunlardan bir tanesi. Doğa ile iç içe, ahşap dokusu ile Kayseri’yi tepeden seyrediyorsunuz. Ana yemekleriyle birlikte serpme kahvaltısıyla da ün salmış durumda olan Talas Erguvan, belediye iş birliği içerisinde olduğu için fiyat olarak da oldukça makul. Bahar ve yaz mevsiminde kuş sesleri ve yeşilliğin içerisinde kahvaltı yapmak isterseniz Talas Erguvan Kafeyi deneyebilirsiniz.

Adres: Tablakaya Mah, Kayabaşı Sk. No:10/2, 38280 Talas/Kayseri

Rezervasyon için: 0 555 892 97 67

Kaynak : https://www.youtube.com/watch?v=FbEPX7SFzLY

 

ERCİYES BİNİCİLİK KAFE RESTAURANT

Şehrin gürültüsünden uzak, 30 dönüm arazi üzerine konumlanmış, yemyeşil geniş bahçesiyle açık havada kahvaltı keyfini yapabileceğiniz Erciyes Binicilik Kafe, 2 farklı alan seçeneğiyle kahvaltı hizmeti veriyor. Kış aylarında şömine eşliğinde, yaz aylarında ise bahçesinde hizmet veriyor. Serpme kahvaltısında Kayseri yöresine ait tatmak istediğiniz her lezzet mevcut.  Kahvaltı sonrası eğitmenler eşliğinde at binebilirsiniz. Grup halindeyseniz arazi binişleriyle çevreyi at üzerinde gezebilirsiniz.

Adres: Hicarcık Mahallesi Hacılar Cad. No: 101 Melikgazi Kayseri

Rezervasyon için: 0 352 341 25 35

HÜRMETÇİ KAHVALTISI

Kayseri’nin çevresinde tamamen doğa ile iç içe olacağınız, Hürmetçi Sazlığının doğal güzelliği eşlinde köy kahvaltısı yapmak, Kayseri’de serpme kahvaltı seçenekleri arasında yerini alıyor. Yüzlerce yılkı atı ve binlerce mandaya ev sahipliği yapan Hürmetçi Köyünün kahvaltısı da dillere destan. Manda sütünden yapılan yoğurt, peynir, tereyağı, kaymak, sucuklu yumurta ve daha pek çok lezzeti sofrada bulabilirsiniz.

Adres: Hürmetci, Organize Sanayi Cd., 38210 Hacılar/Kayseri

Telefon: 0535 479 38 91

 

×