Kayseri Pöç Kebabı nerede yenir?

Kayseri Pöç Kebabı nerede yenir?

PÖÇ

Pöç, Kayseri’nin az bilinen ancak lezzetiyle baş döndüren eşsiz lezzetlerinden. Kayseri’de dananın kuyruğunu koparan lezzet olarak tabir ediliyor.  Dananın kuyruk kısmındaki kemik eti alınıyor, güvece konuluyor ve yaklaşık 15 saat kısık ateşte pişiriliyor. Bakır yöresel tabaklarda iç pilav, közlenmiş domates biber eşliğinde servis ediliyor. Özellikle kış aylarında, Erciyes Dağı’na kayak için gelen yerli yabancı turistler tarafından yoğun ilgi görüyor.

 KAYSERİ’DE PÖÇ NEREDE YENİR?

Bağdat Pöç – Tandır

Pöç denilince akla gelen ilk mekan Bağdat Pöç. Esnaf lokantası kıvamında, samimi ortamı var. Lezzeti ve servisi oldukça iyi. Pöçü yedikten sonra üstüne Kayseri’nin yöresel tatlılarından nevzineyi deneyebilirsiniz. Gitmeden önce pöç olup olmadığını sormanız gerekiyor çünkü 3- 4 gibi bitebiliyor.

Adres: Kiçikapı, Vatan Cd. 34/B, 38040 Melikgazi
Tel: (0352) 236 22 22

 

Altınsaray Pöç – Tandır

Mütevazi bir havası olan diğer pöç mekanı Altınsaray lokantasında porsiyonların büyüklüğü ve lezzeti aklınızın bir köşesinde hep kalacak. Kayseri’ye ikinci kez geldiğiniz de yine buraya gelmek isteyeceksiniz. Ancak gitmeden önce mutlaka aramanız gerekiyor. 15 saat boyunca pişirildiği için saat 4- 5 gibi pöç bitiyor.

Adres: Cumhuriyet Mahallesi, Nazmi Toker Cd., 38350 Melikgazi
Tel: (0352) 222 92 91

×