Kayseri Develi Cıvıklısı nerede yenir?

Kayseri Develi Cıvıklısı nerede yenir?

DEVELİ CIVIKLISI

Kayseri’nin merkezi kadar ilçelerindeki lezzetlerde bir o kadar dillere destan…  Öyle ki bir rivayete göre Yavuz Sultan Selim, Develi cıvıklısına ferman yazıyor. Bu rivayetle birlikte korunarak nesilden nesile aktarılıyor.

Damak çatlatan Develi cıvıklısı, parça etin çift bıçak altında kıyılarak küçük parçalara ayrılması, etin yağının da çift bıçak darbeleriyle cıvıtılması dolayısıyla bu adı alıyor. Erciyes Dağı eteklerinde yetiştirilen koyun ve danaların eti bir gün boyunca dinlendirilip pişirilmeye hazır hale getiriliyor.  Pide şeklindeki hamurun üstüne domates biber ve et eşliğinde eklenerek fırına sürülüyor. 5 dakika taş fırında pişirildikten sonra servise hazır hale geliyor.

 

KAYSERİ’DE DEVELİ CIVIKLISI NEREDE YENİR?

Bereket Develi Cıvıklısı

Kayseri’de Develi cıvıklısının en popüler adresi Bereket Develi Cıvıklısı. İncecik pidesinden bir ısırık aldığınızda çıtır çıtır sesi sizi mutlu edecek.
Rezervasyon İçin: (0352) 236 01 21

 

Kemeraltı Develi Cıvıklısı

Develi’de başlayan lezzet yolculuğuna Kayseri merkezde devam eden Kemeraltı Develi Cıvıklısı, türlü türlü pide ve ızgara çeşitleriyle hizmet veriyor. Servis bakımından ve lezzet bakımından oldukça iyiler.

Adres: Nurihas Mah. Erciyes Cad. Başyazıcı Center No:12 Melikgazi / Kayseri

Rezervasyon için : 0 352 220 99 99

 

 

Meşhur Ayhan Ustanın Yeri

Develi cıvıklısını tam yerinde yemek istiyoruz diyorsanız işte size eşsiz bir mekan; Ayhan Usta’nın yeri.  Yemyeşil kocaman bahçenin içerisine kurulu ayrı ayrı kamelyalardan oluşturulmuş, çocukların oyun parkında oynayacağı, etrafı çitlerle çevrili doğal bir mekan. Hizmet hızı ve çalışanları çok iyi. Develi cıvıklısını tam anlamıyla tatmak isteyenler Ayhan Usta’ya mutlaka uğramalı. Develi halkı ve Kayseri’de yaşayan kişiler tarafından özellikle hafta sonu yaz kış tıklım tıklım doluyor.

Develi cıvıklısı dışında birçok pide çeşitleri mevcut. Ayrıca kiremitte kaşarlı mantarını mutlaka denemelisiniz.

Adres: Kayseri Develi yolu üzeri Zile Kasabası Girişi  38400

Rezervasyon için:  0 352 631 83 44

×